Stoklarımıza 2. El Cihazlar girmiştir.

2. El Cihaz Listesi

EKC Grup Hassas Klima Çözümleri

Hassas Klima ile ilgili ihtiyaçlarınızın tümüne çözüm olur.

Data Center Ortam Sıcaklık Isısı Şartları

  • 480 defa

Data Center İklimlendirme sistemleri Data Centernde sıcaklık ve nemi kontrol etmek için kullanılırlar.
ASHRAE’nin veri işleme ortamlarında termal yönergeleri 16-24 santigrad arası bir sıcaklık ve çiğ noktası 15 santigrad derece olan %40-55 arası nem oranını tavsiye etmektedir.

Veri merkezlerinde elektrik enerjisinin havayı ısıtmasından dolayı sıcaklık yükselir, bu yüksek sıcaklık elektronik cihazlarda işlev bozukluklarına neden olmaktadır. Ortam sıcaklığı kontrol edilerek sunucu parçaları üreticinin belirlediği sıcaklık değerlerinde tutulur. İklimlendirme sistemleri dönen alan havasını çiy noktasının altında soğutarak nemi kontrol ederler. Çok fazla nem ve su dâhili parçalar üzerinde yoğunlaşma oluşmasına neden olur.

Bunu en iyi şekilde ancak Data Center ortam şartlandırıcı cihazıyla elde edebilirsiniz. En uygun Data Center ortam şartlandırıcı cihaz fiyatı ve piyasaa bulunan Data Center ortam şartlandırıcı cihaz markaları içerisinde en kaliteli ve en uygun fiyatta  EKCGRUP LTD.ŞTİ  nden temin edebilir, bunun yanında Data Center ortam şartlandırıcı cihazların servis ,periyodik bakım ve yedek parça hizmeti konusu’ndada destek alabilirsiniz.

Biz Arayalım

Lütfen bilgileri giriniz

Üye Giriş