Stoklarımıza 2. El Cihazlar girmiştir.

2. El Cihaz Listesi

EKC Grup Hassas Klima Çözümleri

Hassas Klima ile ilgili ihtiyaçlarınızın tümüne çözüm olur.

Server Odası Ortam Sıcaklık Isısı Şartları

  • 1241 defa

Server Odası İklimlendirme sistemleri Server Odasınde sıcaklık ve nemi kontrol etmek için kullanılırlar.

ASHRAE’nin veri işleme ortamlarında termal yönergeleri 16-24 santigrad arası bir sıcaklık ve çiğ noktası 15 santigrad derece olan %40-55 arası nem oranını tavsiye etmektedir.
Veri merkezlerinde elektrik enerjisinin havayı ısıtmasından dolayı sıcaklık yükselir, bu yüksek sıcaklık elektronik cihazlarda işlev bozukluklarına neden olmaktadır. Ortam sıcaklığı kontrol edilerek sunucu parçaları üreticinin belirlediği sıcaklık değerlerinde tutulur. İklimlendirme sistemleri dönen alan havasını çiy noktasının altında soğutarak nemi kontrol ederler. Çok fazla nem ve su dâhili parçalar üzerinde yoğunlaşma oluşmasına neden olur.

Bunu en iyi şekilde ancak Server Odası ortam şartlandırıcı cihazıyla elde edebilirsiniz. En uygun Server Odası ortam şartlandırıcı cihaz fiyatı ve piyasaa bulunan Server Odası ortam şartlandırıcı cihaz markaları içerisinde en kaliteli ve en uygun fiyatta  EKCGRUP LTD.ŞTİ  nden temin edebilir, bunun yanında Server Odası ortam şartlandırıcı cihazların servis ,periyodik bakım ve yedek parça  hizmeti konusu’ndada destek alabilirsiniz.

Biz Arayalım

Lütfen bilgileri giriniz

Üye Giriş